Három Herman-kört futott a polgármester

« Portaszolgálat
2012. november 16.

kepfile

November 10-én délután rendhagyó sporteseménynek lehettek szemtanúi Rákosszentmihály lakói. A Herman Ottó Általános Iskola teljes tanulóközössége a szülők népes csapatával kiegészülve úgynevezett Herman-kört futott. A diákok és a felnőttek a Gelléri utca - Rózsa utca - Krenedits Sándor utca - Sajtó utca kört (nagyjából 5-600 méter) teljesítették, volt, aki többször is lefutotta ezt, ezzel támogatva a saját osztályát.  A győztes az 1.a osztály közössége lett 505 körrel. A legkitartóbb futó egyébként 17 alkalommal futotta le a Herman-kört. Kerületünk polgármestere, Kovács Péter is a szülők csapatát erősítette, és 3 kör lefutásával támogatta a fia osztályát. A november 10-i futógála természetesen nem a versenyről, hanem a mozgás öröméről szólt, s mivel a program iránt nagy volt az érdeklődés az iskola hagyományt szeretne teremteni a rendezvényből. A futással egy időben az udvaron egy kerékpáros ügyességi versenyt is rendeztek, melyen szintén sokan vettek részt. A Herman-körben első helyezett osztály minden tagja egy-egy belépőt kapott a november végi Papp László Arénában rendezendő lovasgálára. R.T.

Ferenci Kiadó Bt.  •  1162 Budapest, Hermina út 16.  •  Tel.: [1] 405-5919  •  E-mail cím: hh@hh16.hu